Pine Valley honor, merit rolls

Pine Valley Central School Second Quarter Honor & Merit Roll

HONOR ROLL

12th Grade:

Ashley Carpenter, Lindsey Clark, Allen Gage, Jeffery Hitchcock, Joshua Kilburn, Bradley Lanphere, Dominick LeMoine, Samantha Macri, Stephanie Popielarz, Dominique Reed, Amber Riggs, Nichole Rinehart, Amber Steward, Spencer Sticek, Katya Whitehead.

11th Grade:

Adelheide-Heide Bradigan, Sierra Cross, Jesse Davis, Boone Exford, Aleah Fancher, Bryce Jay, Monica Kenney, Adam Lukasik, Kayla Mansfield, Hannah Moloney, Ahleen Pollock, Danielle Press, Veronica Spencer, Aaren Waterman, Jacob Wilcox.

10th Grade:

Danielle Bennett, Alexandrea Bentham, Kaleigh Brunswick, Benjamin Dye, Justin Dye, Sierra Hitchcock, Kaitlyn Hoth, Sabrina Johnston, Alexander Kelly, Austin King, Hannah Linenfelser, H. Daniel Mosher, Jessica Pillard, Anderson Wittenbrook, Adolf Zollinger.

9th Grade:

Rebecca Butcher, Emily Cherico, Lindsey Crisanti, Sydney DeLand, Christian Fadale, Elijah Hall, Merissa Harvey, Shanece Jones, Aaron Nobles, Brandee Pulliam-Dahl, Owen Richter, Morgan TeCulver.

8th Grade:

Myllisa Becker, Hannah Bratton, Austin Butcher, Dylan Chase, Ericka Farnham, Georgeanna Howard, Samuel Linenfelser, Courtney Luce, Michael Martin, Zoe Nelson, Gilberto Ortiz II, Samantha Rettig, Emily Rolls, Alexis Scofield, Zachary Williams.

7th Grade:

Joshua Adams, Zachary Fadale, Kahlen Green, Cassandra Kelly, Shannan Lamer, Zachary Mansfield, Heidi Moss, Cassandra Pillard, Jasmine Scheffer, Karson Smuda, Megan Stefanik, Abigail Wittenbrook.

6th Grade:

Dawson Chase, Katelynn Easterly, Daniel Milliman, Malori Waag.

5th Grade:

Corey Ellis, Sadie Fadale, Shaun McGinty, Merry Milliman, Jared Nobles, Payton Swanson, Delanie Tunstall.

MERIT ROLL

12th Grade:

Chantel Abbey, Nicholas Booth, Bradley Chase, Aundrea Helman, Daniel King, Cort Morton, Kristina Schimek, Michaela Spellburg, Lucas Trombley.

11th Grade:

Kayce Abers, Chasity Clifton, Billy Fleming, Meranda Harvey, Kyle Heitzenrater, Michael Isula, Samantha Jenkins, Andrew Miller, Winfred Nelson, Thomas Raiport, Ashley Robbins, Heather Robbins, Hunter Smeal, Nathanial Strawder, Meagan Tyler, Daniel Weaver, Merle Wheeler, Elizabeth Wickham.

10th Grade:

Stacy Aguilar-Palacios, Derrick Becker, Sarabeth Crouse, Korena Downey, Mikayla Goodway, Brianna Lanphere, Brianna Meacham, Michael Wolfe.

9th Grade:

Kilian Abers, Rebekah Brisley, Sheila Crouse, Michela Everett, Michelle Helman, Karah Herman, Sara Houben, Oliver Kohler, Shelby-Linn Rowicki, Mallory Stearns, Jamie Wilcox, Jessica Wilcox.

8th Grade:

Colton Colburn, Morgan Granger, Sierra McLaughlin, Jonathan Mosher, Brittany Pfleuger, Jessica Rogers, Erin Scofield, Candice Silva, Johnethen Spicer.

7th Grade:

Cindy Booth, Robert Clutter, Kaylee Crisanti, Austin Crowell, Destiny Gullo, Kayla Hohl, Dana Jenkins, Trenton Leverentz, Autumn Lucas.

6th Grade:

Sara Carpenter, Ashley Corkwell, Bayley Finch, Hannah Fish, Jesse Jenkins, Katlyn Lawton, Branden Libby, Sadie Martin, Katelyn Miller, Dante Ortiz, Celenia Palacios, Emily Pfleuger, Lucas Reed, Katrina Sanders, David Shull III, Ryan Snyder, Haley Stephens, Lane White.

5th Grade:

Wesley Lachut & Brianna Schneider.