Pine Valley Central School Honor Rolls

Third Quarter Honor and Merit Roll students for 2013-2014

Honor Roll:

12th Grade: Kayce Abers, Adelheide-Heide Bradigan, Chasity Clifton, Sierra Cross, Jesse Davis, Boone Exford, Aleah Fancher, Billy Fleming, Meranda Harvey, Tiffani Hayes, Kyle Heitzenrater, Bryce Jay, Samantha Jenkins, Monica Kenney, Adam Lukasik, Kayla Mansfield, Shayne Matteson, Hannah Moloney, Ahleen Pollock, Danielle Press, Heather Robbins, Hunter Smeal, Michael Stalker Jr., Meagan Tyler, Brittany Utley, Aaren Waterman, Elizabeth Wickham and Jacob Wilcox.

11th Grade: Amy Baldwin, Derrick Becker, Danielle Bennett, Alexandrea Bentham, Kaleigh Brunswick, Krystal Crisanti, Benjamin Dye, Justin Dye, Mikayla Goodway, Sierra Hitchcock, Kaitlyn Hoth, Sabrina Johnston, Alexander Kelly, Brianna Lanphere, Hannah Linenfelser, Meagan Luce, H. Daniel Mosher, Jessica Pillard, Anderson Wittenbrook, Adolf Zollinger and Louise Zollinger.

10th Grade: Rebecca Butcher, Emily Cherico, Lindsey Crisanti, Christian Fadale, Elijah Hall, Shanece Jones, Oliver Kohler, Owen Richter and Morgan TeCulver.

9th Grade: Kelley Andrews, Myllisa Becker, Austin Butcher, Dylan Chase, Antonio Downey, Christopher Johnston, Samuel Linenfelser, Courtney Luce, Michael Martin, Sierra McLaughlin, Zoe Nelson, Gilberto Ortiz II, Samantha Rettig, Emily Rolls, Jackson Rose, Alexis Scofield, Makyia Thomas and Zachary Williams.

8th Grade: Joshua Adams, Cindy Booth, Austin Crowell, Zachary Fadale, Destiny Gullo, Kayla Hohl, Cassandra Kelly, Trenton Leverentz, Trent Mihalko, Heidi Moss, Cassandra Pillard, Jasmine Scheffer, Karson Smuda, Megan Stefanik and Abigail Wittenbrook.

7th Grade: Christopher Burdic, Dawson Chase, Katelynn Easterly, Caleb Lokietek, Katelyn Miller, Daniel Milliman, Madison Mosher, Dante Ortiz, Celenia Palacios, Emily Pfleuger and Malori Waag.

6th Grade: Connor Bentham, Chase Crowell, Corey Ellis, Sadie Fadale, Kristina Hoth, Wesley Lachut, Shaun McGinty, Merry Milliman, Jared Nobles, Payton Swanson, Delanie Tunstall and Jocelyn Tyma.

5th Grade: Kaylee Astry, Madisyn Herman, Makayla McGinty, Carter Morey, Kirkland Smuda and Lyric Westlund.

Merit Roll:

12th Grade: John Becker, Hannah Hall-Gross, Laural Killock, Sasha Kutschke, Andrew Miller, Winfred Nelson, Thomas Raiport, Ashley Robbins, Talon Snyder, Alexander Stalker, Cassandra Tingue, Daniel Weaver and Merle Wheeler.

11th Grade: CourtneyLynn Fleming, Jeffrey McIntosh and Brianna Meacham.

10th Grade: Kilian Abers, Rebekah Brisley, Ashlyn Campbell, Sheila Crouse, Sydney DeLand, Merissa Harvey, Karah Herman, Troy Hoage, Sara Houben, Autumn Johnson, Rikki Kilburn, Aaron Nobles, Brandee Pulliam-Dahl, Shelby-Linn Rowicki, Derek Rumsey, Mallory Stearns, Jamie Wilcox and Jessica Wilcox.

9th Grade: Allison Baldwin, Jacob Blair, Britney Clifton, Kelly Easterly, Jordan McKay, Jonathan Mosher, Emily Raiport, Jessica Rogers, Tyler Schroeder, Erin Scofield, Dustin Sheldon, Baily Smith, Cassandra Smith and Johnethen Spicer.

8th Grade: Marcus Cislo, Kaylee Crisanti, Kahlen Green, Dana Jenkins, Richard Johnston, Shannan Lamer and Zachary Mansfield.

7th Grade: Matthew Cadle, Bayley Finch, Hannah Fish, Katlyn Lawton, Branden Libby, Sadie Martin, Ryan Snyder and Ian Wittenbrook.

6th Grade: Dylan Banach, Samuel Buck, Haley Campbell, Brendan Colvin, Nicholas Johnson, Megan Lindquist, Nathan Rogers, Daniel Ruehl, Brianna Schneider and Kyle Steves.

5th Grade: Calais Bennett, Maxamillion Howard, Rebecca Jones, Madison Meabon, Hannah O’Neil, Haley Pillard and Morgan Sandy.